למד על דרוג והערכת יהלומים על פי 4 פרמטרים

מדריך לקניית טבעות אירוסין

מדריך לקניית טבעות אירוסין

מדריך שלם ומפורט: כיצד לקנות טבעת אירוסין? מה באמת חשוב ומה לא בעת קניית טבעות אירוסין.


קניית טבעות אירוסין, מאז ומעולם הייתה קנייה קשה ומסובכת. כיוון שרובנו לא מבינים ביהלומים ובטבעות, אנו נוטים לסמוך על הסברים שונים מבעלי חנויות או חברים. מלבד זאת, ישנם מושגים רבים המאפיינים טבעות אירוסין. 

חלק ממושגים אלו, זרים לקהל הרחב ועל כן יש נטייה גדולה לבלבול, שלרוב מתבטאת ברכישה לא נכונה. 

במדריך זה נעמוד על הנקודות החשובות ביותר, בחלקם נסביר לעומק את משמעותם.

    1.המאפיין החשוב ביותר בטבעת האירוסין: היהלום

בניגוד לדעה הרווחת, כי עיצוב הטבעת הוא המרכיב החשוב ביותר בטבעת האירוסין, דווקא הטבעת עצמה לרוב היא טפלה לעומת היהלום המרכזי. אחת הסיבות לכך היא מספר גדול של מעצבים שממעטים בזהב וביהלומים בתכשיטים, ועל מנת להצדיק את מחירם  המופקע (של העיצובים שלהם), הם עושים זאת על ידי האמירה "אתה משלם כאן על העיצוב". ובכן, יש משהו בדבריהם אם זו אכן יצירה מקורית של פיקסו, רמברנט או פברז'ה.

אך לא בעולם התכשיטים המודרני. יתרה מכך, לתכשיט מעוצב על ידי אומן, אין שום ערך מוסף אם הוא לא נעשה בעבודת ידו. לכן, מקובל בעולם התכשיטים לשלם על הזהב, היהלומים ושכר עבודה. כל אלו מרכיבים למעשה את מחירם של טבעות אירוסין. 

מבין כל המרכיבים הנ"ל, החשוב ביותר וגם היקר ביותר, הוא היהלום. חשיבות היהלום נובעת מתכונתו הפיזיקלית הייחודית אך ורק לו: יכולת החזרת אור מושלמת - ברק. זוהי הסיבה שבגללה אנשים מלכתחילה קונים יהלום, על מנת שהוא ינצנץ וירשים את ההמונים. 

כשאנחנו קונים טבעת אירוסין, חשוב לבדוק מהו אותו היהלום שנרצה לקנות. כיוון שברק היהלום משתנה מיהלום אחד למשנהו, חשוב להקפיד על בחירת יהלום שאכן ייתן לנו את אפקט הברק האופטימלי, ולא סתם יהלום גדול שמנצנץ פחות מזכוכית. ברק היהלום תלוי בכמה משתנים: נקיון היהלום, רמת חיתוך היהלום, רמת הצחצוח של היהלום וצבע היהלום בהתאמה. החשוב  מבין כל הפרמטרים הוא נקיון היהלום, ואח"כ רמת חיתוך וכו'.

אמנם מחירו של היהלום דווקא תלוי יותר בנקיון היהלום וצבעו, אך לרוב, צבע היהלום כשמו כן הוא ומשקף לרוב  את צבעו של היהלום ופחות את יכולתו להחזיר אור.  

נקיון היהלום 

המושג "נקיון היהלום" הוא למעשה הגדרה המתייחסת לרמת הטוהר והשלמות של היהלום. כידוע, היהלום עשוי מהיסוד פחמן, אך לרוב ישנם גם יסודות נוספים בתוכו ולעיתים ה

מדריך לקניית טבעות אירוסין
next
prev